Letní tábor 7. dívčího oddílu na Čengrovce

Letošní letní tábor dívčího oddílu skautek z Benešova se uskutečnil v druhé polovině července. Na rozdíl od minulého roku se však konal opět na naší dobře známé Čengrovce, jenž se letos změnila na osadu “Čengrovkulos” s více než 40 účastnicemi. Proč Čengrovkulos? Celý tábor se nesl v duchu Starých řeckých bájí a pověstí. A názvy se nám nezměnily jen v případě Čengrovky, každý dostal svou originální přezdívku, obvykle vlastní jméno s přidanou koncovkou -os. A jak už je tradicí, příslušná jména dostala i typická táborová místa (Delfská věštírna, Toaletikón, Amfiteátr…)

Na samém začátku tábora se celá osada přesunula o více než 2000 let zpět až pod slavnou božskou horu Olymp v Řecku. Bohové se tábornicím představili v celé své parádě a zasvětili je do úkolů celotáborové hry. Dostavit Čengrovkulos a získat vysvěcení osady od bohů a jejich artefakty. Osadu po celý tábor čas od času bohové navštěvovali, většinou ti, co jim byl zasvěcen jejich den, aby mohli na konci dne předat svůj artefakt nejlepšímu z týmů. Někteří z nich se však objevovali i každý den, například Poseidon se vždy ráno zastavil, aby předpověděl počasí na ten den. Bohové se však vraceli i kvůli slavnému rituálnímu tanci při řecké hudbě. Každý den se také konalo ranní čtení pro zamyšlení a večer čtení papírků z Prométheovy nádoby, kam mohl každý napsat něco hezkého ostatním na papírek.

Za celý tábor toho děti zažily opravdu hodně. Kromě sekání dříví, budování táborových staveb a pomáhání v kuchyni se mohly přikrášlit v rámci Afroditina dne, kdy proběhla i módní přehlídka. Vyzkoušely si, jak vypadala taková pravá starořecká olympiáda s bohyní Artemis a nechyběly ani celodenní výlety, ať už do Krišnova dvora, či v rámci Odysseových cest do okolí Divišova a Bílkovic, nebo pro starší cyklovýlet. Mimo božský program si na vlastní kůži zkusily krizové situace při zdravotnických simulacích. Starší na konci tábora, poprvé za ta léta na Čengrovce, úspěšně přepadly blízký tábor, který na oplátku přepadl i nás. A tím spolupráce se sousedním táborem nekončila. Na jeden oficiální program se s námi tábor spojil, a obě skupiny dětí si při veliké společné hře zkusily, jaké to je projít všechny stanice metra o několika linkách. Toto spojení programů nebylo určitě poslední. A v rámci přepadů? Řekněme, že znovu poznají, jak se umí skauti plížit.

Letošní tábor jsme si užili stejně jako ty ostatní. Všechny jsme si domů dovezly pořádnou porci nových zážitků a nezapomenutelných vzpomínek.

Andy

Další fotografie z tábora naleznete v naší fotogalerii.

Tento záznam byl publikován v Kronika . Uložit odkaz do záložek.