10. 10. 2017

Sovičky

„My jsme velké Sovičky,
máme chytré hlavičky.
Úterky nás velmi těší,
jdem na skauta, už jsme starší.
Hůůůů!“

Ahoj, my jsme družina skautek – Soviček!

Vznikly jsme na táboře na Čengrovce v létě roku 2014. Nemohly jsme se zprvu dohodnout, jak se budeme jmenovat. Padaly návrhy typu: Lištičky, Mozečkové, Držky… Potom někdo přišel a vykřikl: „A co Sovičky?“ Řekly jsme si, že už nic lepšího asi nevymyslíme. A když už Anet měla hotovou nejméně polovinu pokřiku, nemohly jsme zvolit jinak.

Spousta z nás (Anet, Éro, Kačka, Míšouč) přešla z původních světlušek – Veverek. Hned na táboře se k nám připojila Verča. V září roku 2014 přišla do oddílu nově Áňa, kterou přivedla Míšouč, na podzim roku 2014 se k nám připojila Andy, kamarádka a spolužačka Anet. Před koncem roku 2015 do party přibyla ještě Dorča – Dortík, a v září roku 2016 se k nám přidala Andyina mladší ségra Zuzka – Zuzukřeček, nyní už jen Křeček. Takže nyní je nás devět, s rádkyní Bublou celkem deset.

Od letošního září se Anet a Andy staly samostatnými rádkyněmi. Anet u družiny Pomněnek, Andy u družiny nejmladších světlušek Sněženek. Dortík se jala vypomáhat s přípravou schůzek u družiny skautek Sasanek, Míšouč a Áňa vypomáhají u družiny světlušek Fialek, a Kačka s Érem se staly pravou rukou rádkyně družiny Sedmikrásek. S hledáním volného času na vlastní pravidelné schůzky a víkendové akce je to tedy teď trochu náročnější, ale rozhodně ne nemožné. Stále jezdíme na víkendové výpravy, v létě pravidelně na 14 dnů na tábor, do toho už první z nás dokonce vyrazily na rádcovské kurzy a také se plánujeme začít zapojovat do akcí pro rovery a rangers jak doma, tak i za hranicemi republiky.

Občas jsme sice trochu rozjívené a chvíli v klidu neposedíme, ale jedna na druhou nedáme dopustit, a když je třeba, dovedeme táhnout za jeden provaz. Tak držte palce, ať se nám povedou uskutečnit všechny velké plány 🙂

Máme i svůj facebookový profil.

 

Kontakty na rádkyni družiny

RádkyněZuzana Mihaliková – Bubla
e-mail: mihalikova.zuzka@junakbenesov.cz