Ufobalový turnaj ve Voticích

V sobotu 6. října se kolem 9. hodiny ranní na benešovském vlakovém nádraží sešla početná skupina místních skautů a skautek, avšak podle sportovního oděvu, kterým se vyznačoval téměř každý člen výpravy, a tlumených výkřiků, které se z davu ozývaly („Nezapomněl jsi UFO?!“), by je na skauty tipoval jen málokdo. Tentokrát nás totiž místo napínavé výpravy v plné polní čekal všemi oblíbený ufobalový turnaj.

S ostatními účastníky turnaje, skauty a skautkami z celého okresu, jsme se sešli u skautské klubovny ve Voticích, abychom společně odstartovali další, letos již 17. ročník soutěže. Jedná se především o setkání, jehož cílem je poznat ostatní skauty a skautky i mimo vlastní skautský oddíl, čemuž nahrávala do karet i skutečnost, že letos bylo možné ve Voticích přespat až do neděle, a večer se sejít u velkého táborového ohně s kytarami. Dalším z cílů je užít si zábavu a potěšení z fair play, a v neposlední řadě také poměřit síly mezi týmy v této netradiční sportovní disciplíně.

Ufobal je sportovní kolektivní hra pro dva týmy, jejíž pravidla vycházejí z házené. Hraje se však s plochým létajícím talířem (frisbee, neboli ufo). Hrací pole, ve kterém se pohybují 4 hráči a jeden brankář, je rozděleno na 2 části. Účelem celé hry je vhodit létající talíř do soupeřovy branky a zajistit tak svému družstvu vítězství.

Utvořili jsme celkem čtyři týmy. Nejmladší světlušky (skautky do 11 let) Pomněkrásky soutěžily v kategorii mladších (účastníci do 5. třídy). Skautky Fialky, Sasanky a skauti Lamy s. r. o. soutěžili v kategorii starších (účastníci od 5. do 9. třídy). Roveři a rangers (středoškoláci a starší) měli možnost zahrát si také, a to v náhodně nalosovaných týmech napříč různými skautskými středisky. Po sérii zápasů, během nichž neutrpěli ani jednu porážku, si 1. místo v kategorii skautů a skautek a tedy i putovní ufobalový pohár vybojovali skauti Lamy s. r. o.

Turnaj jsme si velice užili, a těšíme se na příští ročník.

Fotografie z turnaje naleznete v naší fotogalerii. Další i od ostatních účastníků z různých středisek na webu votických skautů.

Bubla

Tento záznam byl publikován v Kronika . Uložit odkaz do záložek.