Vánoční schůzky 1. a 7. oddílu

Vánoční schůzka 1. oddílu skautů

Vánoční schůzka benešovských skautů proběhla tradičně jako poslední schůzka v roce, letos 16. prosince 2019, avšak s netradičním scénářem, který si vzal na starost Masák. Obvykle jsme v posledních letech chodili zdobit zvířátkům do přírody dobrotami jeden vybraný strom, po návratu z vycházky si za zpěvu koled rozbalili dárečky a vydali se vstříc domovům. Letos byl program vánoční schůzky spíše tvůrčí a rukodělný.

Klubovna byla rozdělena na několik výrobních prostor. V jednom byly např. zdobeny vánoční perníčky, v dalším vymalovávány obrázky s vánoční tématikou, v dalším vyráběn dlouhý papírový řetěz. Tyto všechny vyrobené ozdobičky byly posléze využity k nazdobení vánočního stromečku. A kluci se po určitém časovém úseku na všech stanovištích prostřídali. Mezitím se samozřejmě mohlo ochutnávat výborné vánoční cukroví, které kluci přinesli.

Když byl stromeček dostatečně nazdoben, nejprve byly rozdány jmenovité dárky, které se pod stromkem v průběhu schůzky nashromáždily. Poté jsme se oblékli a vyrazili před klubovnu, kde jsme si za zpěvu koled, při hraní na kytaru, do rytmu nechávali kolovat anonymními dárečky. Nakonec už jen zbylo popřát si v Gilwellském kroužku krásné Vánoce a těšit se na blížící se domácí vánoční pohodu.

Vánoční schůzka 7. oddílu skautek

Dne 18. 12. 2019 se i 7. dívčí oddíl sešel, aby oslavil blížící se vánoční svátky. Protože se náš oddíl rozrostl, už nám nestačily naše skromné prostory klubovny, a tak se letos, trochu netradičně, vánoční schůzka se konala v sokolovně v Teplýšovicích, a to i s rodiči!

Poté, co jsme se v 18:00 všichni sešli a zazpívali si na úvod naši oddílovou píseň, měly jednotlivé družinky krátká vystoupení, která se jim moc povedla! Od nejmenších po největší se holky vystřídaly na pódiu, aby předvedly různé sćenky (ať už o narození Ježíška, nebo o Vánocích v našem oddíle), nebo se zpívaly koledy.

Když přišel čas dárků, utvořily jsme nejprve kruh a v doprovodu písničky předaly kolovací dárek, a pak už vybrané světlušky a skautky rozdělovaly dárky zpod stromečku. Celou dobu jsme také mohly mlsat cukroví od rodičů, takže nám k vánoční atmosféře opravdu nic nechybělo.

Více fotografií z obou schůzek naleznete v naší fotogalerii.

Tento záznam byl publikován v Kronika . Uložit odkaz do záložek.