Rubriky
Aktuality

Po stopách historie benešovského střediska (skautování na dálku v 7. dívčím oddíle)

Pokud ten čas už nenadešel, jednoho dne přijde určitě. A možná dřív, než tušíš. Předstoupíš před skupinu skautů a skautek, které jsi třeba ten den potkala poprvé, a proneseš těch pár kouzelných větiček: „Nazdar všem. Mým domovským oddílem je 7. dívčí Benešov. Ten patří do střediska Františka Konáše.“ 

Možná bys z fleku dokázala vysypat z rukávu jména slavných českých skautů. Kromě Antonína Benjamína Svojsíka, zakladatele skautingu v Čechách, třeba ještě Jaroslava Foglara – Jestřába, nebo Václava Havla – Chrobáka. Ale napadlo tě někdy, kdo byl František Konáš, a co udělal tak významného, že na jeho počest naše skautské středisko nese jeho jméno?

Vydej se po stopách a stanovištích, které jsme pro tebe připravily, a na konci budeš mít o něco lepší představu, slibujeme. Tentokrát nebudeme cestovat po světě, jako na posledním táboře, a jako na táboře nadcházejícím, ale cestovat časem – a podíváme se při tom až do roku 1912.

Co budeš na cesty potřebovat?
  • Tužku,
  • papír,
  • foťák/telefon s foťákem,
  • svůj talisman pro štěstí na putování,
  • dobrou paměť na drobnosti a informace, které s trochou štěstí nalezneš na jednotlivých stanovištích, a
  • heslo na tuto stránku, které v brzké době dozvíš od své rádkyně, kde se dočteš podrobnosti o pravidlech hry, a kde postupně budeš nacházet nápovědy k jednotlivým stanovištím.

Ať se ti hra líbí! 🙂

S pozdravem vedoucí ze 7. oddílu – Andy, Anet, Blesk, Bubla, Dája, Dortík, Fulda, Joža, Kačka, Křeček, Míšouč, RosAnička, Slůňe a Strunka

close