Fialky

„My jsme hodné Fialky,
říkají nám kecalky.
Máme hodně nápadů
a vždy dobrou náladu!“

Ahoj, my jsme Fialky!

Družinka fungující samostatně od září roku 2016. Scházíme se každou středu od 17:30 do 19:00. Našimi členkami jsou Anetka, Anička, Danička, Ela, Chipsík, Linda, Terezka a Verča a naší rádkyní je Dája.

Letošní rok byl pro nás tábor výjimečný, protože se z nás staly oficiálně skautky!

Také nás v roce 2021 na půl roku přebírá jako rádkyně při našich schůzkách a nejrůznějších akcích Křeček, jelikož nás Dája bude na dálku podporovat při studiu v Irsku.

Co že to vlastně děláme? O schůzkách hrajeme nejen různé hry, ale snažíme se také něčemu naučit. Jezdíme na všemožné výpravy, občas pouze jako družinka, někdy s celým dívčím oddílem, se kterým také trávíme 14 dní v létě na táboře. Jednou za rok vyrážíme se stejně starou družinkou z klučičího oddílu na víkendový puťák. Společně jsme již prochodili třeba Třeboňsko či naše milované Posázaví. Naší novou tradiční výpravou se stal výjezd na kolech, kdy jsme se například tento rok vypravily z Benešova až k vodní nádrži Slapy.

Náš největší úspěch je ještě z dob naší světluškovské éry … v roce 2018 se nám podařilo probojovat ze základního kola ZVaS (Závodů vlčat a světlušek) přes kolo krajské až do celostátního, kde jsme si poměřovaly své skautské znalosti a dovednosti s nejlepšími družinami z celé republiky a podařilo se nám obsadit nádherné 2. místo!

A co bychom řekly o sobě? Nu, to je celkem složitá věc, protože každá z nás je docela jiná. Nejraději však máme rukodělné činnosti a mlsání. A i přes to, že jsme celkem upovídané a občas si pořádně zablbneme, dokážeme také zvážnět a udělat, co je třeba.

… 

Kontakt na rádkyni družiny

RádkyněDaniela Dolejšová – Dája
 e-mail: dolejsova.daniela@junakbenesov.cz
RádkyněZuzana Tomková – Křeček
e-mail: tomkova.zuzana@junakbenesov.cz