Sovičky

“My jsme velké Sovičky,
máme chytré hlavičky.
Úterky nás velmi těší,
jdem na skauta, už jsme starší.
Hůůůů!”

Ahoj, my jsme družina odrostlých skautek – rangers, a teď už i vedoucích v zácviku – Soviček!

Vznikly jsme na táboře na Čengrovce v létě roku 2014. Nemohly jsme se zprvu dohodnout, jak se budeme jmenovat. Padaly návrhy typu: Lištičky, Mozečkové, Držky… Potom někdo přišel a vykřikl: “A co Sovičky?” Řekly jsme si, že už nic lepšího asi nevymyslíme. A když už Anet měla hotovou nejméně polovinu pokřiku, nemohly jsme zvolit jinak.

V současné době je nás oficiálně – Andy, Anet, Dortík, Kačka, Křeček, Míšouč. Anet už je samostatná a zkušená rádkyně družiny světlušek Pomněnek, Dortík zrovna tak u družiny Sněženek. Míšouč se stala pravou rukou rádkyně družiny skautek Fialek, a posléze světlušek Slunečnic. Kačka pro změnu společně s RosAničkou působí u družiny našich nejodrostlejších světlušek Sedmikrásek. I ostatní holky se, i když většinou kvůli dojíždění do školy ne u vedení družin, zapojují do fungování oddílu jak jen můžou, zejména účastí na akcích a výpravách – což je případ Andy a Verči.

S hledáním volného času na vlastní pravidelné schůzky a víkendové akce je to tedy trochu náročnější, ale rozhodně ne nemožné. Stále jezdíme na víkendové výpravy, v létě pravidelně na 14 dnů na tábor, do toho už první z nás dokonce vyrazily na rádcovské kurzy, celorepublikové akce pro rovery a rangers typu Miquik nebo Obrok, ze kterých jsme byly velmi nadšené (Míšoučkovo a Andyino nadšení budiž navěky zaznamenáno na oficiálních stránkách Obroku 2019 :D),  a také se plánujeme začít zapojovat do akcí i za hranicemi republiky.

Občas jsme sice trochu rozjívené a chvíli v klidu neposedíme, ale jedna na druhou nedáme dopustit, a když je třeba, dovedeme táhnout za jeden provaz. Tak držte palce, ať se nám povedou uskutečnit všechny velké plány 🙂

Máme i svůj facebookový profil.

 

Kontakt na rádkyni družiny

RádkyněZuzana Mihaliková – Bubla
e-mail: mihalikova.zuzka@junakbenesov.cz