Sovičky

„My jsme velké Sovičky,
máme chytré hlavičky.
Úterky nás velmi těší,
jdem na skauta, už jsme starší.
Hůůůů!“

Ahoj, my jsme družina odrostlých skautek – rangers, a teď už i vedoucích v zácviku – Soviček!

Vznikly jsme na táboře na Čengrovce v létě roku 2014. Nemohly jsme se zprvu dohodnout, jak se budeme jmenovat. Padaly návrhy typu: Lištičky, Mozečkové, Držky… Potom někdo přišel a vykřikl: „A co Sovičky?“ Řekly jsme si, že už nic lepšího asi nevymyslíme. A když už Anet měla hotovou nejméně polovinu pokřiku, nemohly jsme zvolit jinak.

V současné době je nás oficiálně šest až sedm – Andy, Anet, Dortík, Kačka, Křeček, Míšouč, a na dálku nás podporuje Verča.

Anet už je samostatná a zkušená rádkyně družiny světlušek Pomněnek, Dortík zrovna tak u družiny Sněženek. Míšouč se stala pravou rukou rádkyně družiny skautek Fialek, a posléze světlušek Slunečnic. Kačka pro změnu společně s RosAničkou působí u družiny našich nejodrostlejších světlušek Sedmikrásek. I ostatní holky se, i když většinou kvůli dojíždění do školy ne u vedení družin, zapojují do fungování oddílu jak jen můžou, zejména účastí na akcích a výpravách, a přípravou programu na ně – což je případ Andy a Verči.

S hledáním volného času na vlastní pravidelné schůzky a víkendové akce je to tedy trochu náročnější, ale rozhodně ne nemožné. Stále jezdíme na víkendové výpravy, v létě se zapojujeme do pořádání čtrnáctidenního tábora, a v oblibě máme zejména celorepublikové akce pro rovery a rangers typu Miquik nebo Obrok, ze kterých se pravidelně vracíme spokojené a plné nadšení do dalšího skautování (Míšoučkovo a Andyino nadšení budiž navěky zaznamenáno na oficiálních stránkách Obroku 2019 :D).

Plány na účast na zahraničních skautských akcích jsme musely prozatím odložit na neurčito – a tak si, abychom se náhodou nezačaly nudit, první z nás dělají zálusk na čekatelské kurzy.

Občas jsme sice trochu rozjívené a chvíli v klidu neposedíme, ale jedna na druhou nedáme dopustit, a když je třeba, dovedeme táhnout za jeden provaz 🙂

Máme i svůj facebookový profil.

Kontakt na rádkyni družiny

RádkyněZuzana Mihaliková – Bubla
 e-mail: mihalikova.zuzka@junakbenesov.cz