I Benešovští skauti pomáhají

„Skaut je prospěšný a pomáhá jiným,“ říká jeden z bodů skautského zákona. Jako skautky a skauti od sebe očekáváme, že budeme v případě potřeby pomáhat druhým, a s tímto přesvědčením vedeme i holky a kluky ve skautských oddílech. Tato potřeba teď nastává, aktuální situace před společnost klade výzvy, kterým je třeba čelit, ohrožuje ty nejzranitelnější, kteří potřebují pomoc druhých.

I my v Benešově jsme se rozhodli Výzvu ke skautské službě vyslyšet.

Jsme si vědomi toho, že nejsme záchranáři, zdravotníci, ani organizace sociální péče. Naším posláním je výchova dětí a mladých lidí a chybí nám zdroje i dovednosti na to, abychom mohli stát v čele opatření. My jako skauti však můžeme být nápomocni, jak jen to je v našich silách.

A vy se na pomoci můžete podílet s námi 🙂

Pomoc seniorům

Jedna z našich sester hledá pod záštitou benešovské pečovatelské služby dobrovolníky pro pomoc seniorům. Snažíme se zorganizovat tuto pomoc mezi sebou, každé další ruce navíc ale určitě pomohou. Jste doma, neboť vám zavřeli školu? Poslali vás domů ze zaměstnání? Máte zkrátka čas a chuť pomáhat?

Sháníme 10 až 20 dobrovolníků. Jedná se vyloženě o nákup potravin a nebo léků v Benešově. Nákupy se budou konat během dopoledne.

Sraz dobrovolníků je zítra, 17. 3. v 8:00 ráno ve společenské místnosti pečovatelské služby. Vchod z ulice Na Bezděkově, hnedle za schody. Tam proběhne zaučení dobrovolníků.

Pokud nemáte vlastní bavlněnou roušku, dostanete ji. Dostanete i rukavice. Dezinfekce bude k dispozici také, pokud si přinesete vlastní lahvičku.

Pokud máte další dotazy nebo se chcete zapojit také, neváhejte se Báře Macháčkové – Bacilovi (buď na e-mail bacil@junakbenesov.cz, nebo Facebook) ozvat, určitě vám sdělí, co a jak.

Výroba bavlněných roušek

Roušky samotné šíření nákazy nezastaví. Je třeba důkladně a často mýt si ruce vodou a mýdlem, nekýchat do holých dlaní a vyvarovat se kontaktu s lidmi, kdykoli to jde. Ale rouška může dále snížit riziko přenosu nákazy. Chrání druhé už v době, kdy ještě nevíte, že jste nakaženi.

Problém je, že roušky nejsou. A abychom mohli pomáhat bez toho, aniž bychom představovali další riziko, roušky potřebujeme. Na toto téma doporučujeme video od Petra Ludwiga. Velkou poptávku po nich ilustruje pro změnu skupina Česko šije roušky na Facebooku.

Na internetu je dostupná velká spousta návodů, jak roušky zhotovit. My už šijeme jako diví – nejen pro sebe, ale i pro ty, na které se roušek nedostalo. Ve spolupráci s dalšími spolky a organizacemi se budeme snažit zajistit, aby se v co největší možné míře dostaly do rukou těm, kterým mají.

Pokud se chcete zapojit takto, ozvěte se Zuzce Mihalikové – Buble (bubla@junakbenesov.cz). Roušek je aktuálně třeba nespočetně, rozhodně nepřijdou na zmar.

Děkujeme předem, pokud se rozhodnete zapojit. Pomůže i jen šíření této výzvy dál.

Tento záznam byl publikován v Aktuality . Uložit odkaz do záložek.