Krajské kolo Závodů vlčat a světlušek 2018, tentokrát u nás v Konopišti

Již v březnu 2017 započalo velké plánovaní krajského kola Závodů vlčat a světlušek (ZVaS), které letos dostal na starosti náš okres v čele s námi, benešovským střediskem. Na přípravách strávilo celkem 70 organizátorů několik stovek hodin dobrovolnické práce. Vše začalo průzkumem, postupně se začali řešit základní záležitosti, potom i ty ostatní a vše pomalu dostávalo jasnější a jasnější obrysy. První podstatnou věcí bylo zajištění zázemí závodu, kterým se nakonec stalo přírodní divadlo v Konopišti, které nám Město Benešov poskytlo jako spolupořadatel akce. Přípravy akce zabrali spoustu času, vše uteklo jako voda a nastal den D.

Poslední květnový víkend, se k nám do Konopiště sjelo bezmála 200 skautů a skautek z celého Středočeského kraje, kteří uspěli již v kole základním. Závodu se zúčastnilo celkem 21 světluškovských hlídek, tvořených 125 závodnicemi, které doprovázelo asi 55 starších skautů a skautek.

Celým víkendem nás provázela víla Zvonilka, které světlušky pomáhaly s přípravami jara. Po trati závodu navštívily nejrůznější stanoviště, dostaly se například do „Svačinárny po pařezem“, kde bylo jejich úkolem připravit svačinu pro celou družinku, nechyběla ani zdravověda, kde vílám i zvířátkům pomáhaly ošetřit zranění. Dále pomáhaly v „Továrně na jaro“pomocí plnění různých fyzických úkolů zahnat zimu, vytvořit za pomocí šroubků postavu Zvonilky z plechových součástí a mnoho dalšího.

V zázemí na závodnice čekal bohatý doprovodný program. Děti si mohly vyzkoušet mnoho nejrůznějších tvořivých činností a velké oblibě se dostalo vytvořené lanové centrum.

V neděli nás čekalo už jen slavnostní zakončení a vyhlášení výsledků závodu. Jen doslova pár lidí z organizačního týmu dopředu vědělo, jak že to vlastně dopadlo. A proto pro nás ostatní bylo neskutečně milým překvapením, když jsme se dozvěděli, že právě naše družinka Fialek,  vyhrála a postoupila díky tomu do státního kola ZVaS 2018!

Největší odměnou bylo pro nás jako organizátory slyšet pozitivní zpětnou vazbu ať už od dětí, které přijely, tak od jejich starších doprovodů. Jejich ohlasy obsahovaly především chválu a to nás opravdu velmi těší.Závod mohl vzniknout i díky finanční podpoře od Města Benešov, Středočeského kraje a od Středočeského kraje Junáka. Tímto jim také moc děkujeme.

Benešovská družina Fialek postupující do celostátního kola.

Fotografie ze závodu naleznete v naší fotogalerii.

Dája

Tento záznam byl publikován v Kronika . Uložit odkaz do záložek.