V Benešově straší 2018

24. listopadu 2018 se odehrál již 11. ročník akce V Benešově straší organizované skautským střediskem Benešov.

Po druhé hodině odpolední se v ZŠ Karlov začali scházet jak skauti a skautky, tak lidé z veřejnosti. Nakonec se sešlo celkem 333 osob rozdělených do 89 družstev. Odbitím čtvrté hodiny začal závod jako takový. Během 90 minut měla družstva za úkol rozluštit šifry uchovávající názvy ulic, ve kterých se nacházela strašidla. Závodníci mohli spatřit Keltskou bohyni Morrigan, Lesního skřítka, Dryádu, Ducha Beneše z rodu Benešoviců, Jeníčka a Mařenku a spoustu dalších.

Po doběhnutí na závodníky v zázemí čekalo občerstvení v podobě čaje a párků, promítání filmu „Coco“, vyrábění z balónku a výstava fotek z loňska. Proběhlo také hlasování o „Miss Huhula“ – soutěž o nejlepší strašidlo. Na prvním místě skončil Strašidelný Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Poté už nastalo vyhlášení a tímto ještě jednou gratuluji týmům, které se umístili na prvních místech – Bobři (světlušky a vlčata s doprovodem), Fialky (světlušky a vlčata bez doprovodu), Hroši s. r. o. (skauti a skautky), MOP – Kuba team (veřejnost děti) a Nováci (veřejnost dospělí). Tým Nováci byl zároveň i celkovým vítězem, gratulujeme!

Jménem organizátorů děkuji všech účastníkům, kteří dorazili i přes nepříznivé počasí. Děkujeme také všem sponzorům a organizátorům. Těšíme se příští rok 23. listopadu 2019!

Fotografie ze závodu si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Jožin

Tento záznam byl publikován v Kronika . Uložit odkaz do záložek.