Rubriky
Kronika

Benešovští na Intercampu ve Francii

Skauti a skautky z Česka, Polska, Německa, Nizozemska, Belgie, Francie a evropských oddílů USA na jednom místě? To je Intercamp, evropské setkání skautů a skautek, které se konalo o víkendu 4. – 5. června 2022 ve francouzském Alsasku, a kterého se zúčastnilo 18 členů našeho skautského střediska Fr. Konáše Benešov. Pro většinu z nich byl Intercamp první velkou mezinárodní skautskou akci v životě. 

Naše cesta začala už ve čtvrtek večer, kdy jsme autobusem přes noc dorazili k hradu Château du Haut-Kœnigsbourg. Po celodenní prohlídce jsme se přesunuli do přírodního muzea v Ungersheim, kde se konal samotný Intercamp.

Přes víkend jsme si vyzkoušeli spoustu zábavných aktivit, ať už na sobotním výletu do okolí, nebo v neděli, kdy jsme se spojili do skupinek s ostatními skauty a mimo jiné taky pomohli zvelebit areál muzea. Vrcholem večera byl potom tradiční “Foodfest”, kde jsme měli možnost ochutnat nejrůznější speciality z ostatních zemí.

V pondělí po závěrečném ceremoniálu jsme autobusem vyrazili poznávat krásy “francouzských Benátek”, neboli městečka Colmar, a večer se ubytovali ve Štrasburku. Druhý den jsme Štrasburk ještě řádně prošli, a pak už přes noc dojeli do České republiky.

Napsala: Zuzka Tomková – Křeček

Vyberte na jaké příspěvky chcete dostávat upozornění (vybírejte jednu možnost):
Souhlas s poskytnutím osobních údajů (GDPR) *