Rubriky
Kronika

Cesta kolem světa za 7 dní, aneb letní tábor 7. oddílu na Čengrovce

Každý rok se skautky a světlušky z benešovského oddílu vydávají na letní tábor a tak to mělo být i letos. Ovšem tentokrát bylo jeho uskutečnění značně ohrožené a my se bály, že to jednoduše nezvládneme. Naštěstí se nakonec vše vystříbřilo a my uspořádaly alespoň týdenní tábor. Hurá!

Tábornice přijely a vše mohlo začít. Dostavování tábora, vylaďování detailů a „zholčičování“ tábořiště po jeho obývání chlapeckým oddílem. Letos nebylo holt jednoduché nic, a tak nám prvních pár dní tábora ustavičně pršelo a tábořiště bylo blátivější a blátivější. Tenisky vystřídaly holinky nebo bosé nohy. Od bahna bylo všechno a všichni. Ale ničemu to nevadilo, všechny jsme se na sebe neskutečně po dlouhé odluce těšily a takové shledání by nám nezkazilo nic. Téměř celý tábor se ze všech koutů tábořiště ozývalo švitoření a povídání o všem, co se stalo i nestalo v posledních měsících.

Letošním tématem byla Cesta kolem světa a během dní jsme navštívily Velkou Británii, Francii, Dánsko, Rusko a Španělsko. Díky tomu jsme si vyzkoušely shakespearovské divadlo, zaběhly Tour de France, poznaly vikingské runy, prozkoumávaly ruskou historii v noční hře a užily si všechny španělské kratochvíle včetně tance. Ochutnaly jsme boršč, francouzskou cibulačku s bagetkami, dánský chléb se sýrem a marmeládou, nealkoholickou sangriu a zapily to anglickým čajem o páté.

Společně byl celý týden naplněný spoustou smíchu, radostí, přátelstvím, bahnem, sluníčkem, západy slunce, ohýnky, zpíváním s kytarou a pozorováním hvězd před spaním. A co si odvážíme z letošního tábora? Velkou spoustu zážitků, a hlavně to, že společně nám je hezky, ať už jsou okolnosti jakékoliv. Hlavní je, jak si to uděláme my.

Více fotografií z tábora naleznete v naší fotogalerii.

Přejeme všem krásný zbytek léta, hodně síly a skvělých přátelství!

Johana Kofroňová – Jožin

Vyberte na jaké příspěvky chcete dostávat upozornění (vybírejte jednu možnost):
Souhlas s poskytnutím osobních údajů (GDPR) *