Rubriky
Kronika

Historicky první výjezdní porada střediskové rady do Kácova

Vize uspořádání víkendové výjezdní porady vedení střediska Fr. Konáše Benešov bublala dle všech indicií v Šůgrově mysli už nějaký ten pátek. Kvůli nejisté situaci v období zuřící koronavirové krize se celostátní kolo Závodů vlčat a světlušek, které jsme měli pořádat na Konopišti v září, přesunulo na rok 2021, stejně tak oslavy 800 let města Benešova, a tak nám, členům střediskové rady a revizní komise, stále ještě zmateným z poškrtaných diářů, zrušených akcí a nejistým ohledně toho, co si najednou počít s takovým nezvyklým množstvím volného času, valil klíny do hlavy tak dlouho, až dosáhl svého, a jeho vizi se v průběhu prvního zářijového víkendu (4. – 6. 9. 2020) konečně podařilo uvést do reality.

Za vedení střediska byli přítomni Šůgr a Vojín, za 1. oddíl Masák, za 7. oddíl Dája, za 4. oddíl v Sázavě Tlapka a Šatonka, za střediskové zpravodaje Hipík a Blesk, a za střediskovou revizní komisi Bubla.

Na uspořádání historicky první akce tohoto druhu mají největší zásluhu právě Šůgr a Dája. Zatímco Šůgr tahal z rukávu nové a nové podněty do zdánlivě nekonečných porad a plamenných diskuzí na témata dotýkající se kontroverzí ve skautingu obecně, budoucnosti střediska a práce s jednotlivými oddíly, Dája se starala o zajišťování provozních záležitostí. Obstarala nám v Kácově o střechu nad hlavou, nedopustila, aby žaludky účastníků byť jen na okamžik dostaly příležitost zanaříkat hlady, a také přišla s nápadem na skvělou sobotní teambuildingovou aktivitu – sjíždění Sázavy, z Kácova do Českého Šternberka.

Jaké statistiky s sebou tedy víkend přinesl?

  • Devět účastníků.
  • Tři zdolané jezy.
  • Čtyři překlopené lodě (přičemž z toho na prvním jezu šla jako první pod hladinu ta s pověstí „nepřeklopitelné“).
  • Šest koupajících se vodáků.
  • Kvanta troufalých myšlenek a vizí do budoucna.
  • …a odhodlání pokračovat v pořádání podobných týmových porad i nadále.
Vyberte na jaké příspěvky chcete dostávat upozornění (vybírejte jednu možnost):
Souhlas s poskytnutím osobních údajů (GDPR) *