Rubriky
Kronika

Letní tábor 7. dívčího oddílu na Čengrovce

Každý rok se skautky a světlušky z benešovského oddílu vydávají na letní tábor a nejinak tomu bylo i letos. Navzdory tomu, kolik otazníků nad organizací letních táborů opět viselo, si nikdo z nás variantu, že by snad ani žádné proběhnout neměly, nepřipouštěl. A tak jsme od dubna pilně v rámci oddílových rad ladili programy, aby tábor v polovině července mohl vypuknout bez sebemenšího zaškobrtnutí. Což se nám i povedlo!

Tématem celotáborové hry byla Cesta kolem světa. Na ni si holky měly připravit kostým “zapáleného turisty”. Představivosti se meze nekladou, a tak, když jsme se všechny poprvé na nástupu v kostýmech viděly, se táborem nesl hurónský smích. 

Zatímco minulý rok jsme v rámci téže celotáborové hry cestovali zejména po Evropě, letos jsme se při našich toulkách po světě vypravili za hranice starého kontinentu, a poznávali krajiny o mnoho vzdálenější. Blesk nás naučila nový cestovatelský rituál, díky kterému jsme se snadno přesouvali z jedné země do druhé, a putování mohlo začít. V rámci něj jsme se podívali do Afriky, navštívili protinožce v Austrálii, zúčastnili se karnevalu v Riu, v rámci celodenního výletu prošli velkou část USA, v Indii ze súter načerpali životní moudrost, a dále se podívali ještě i do Nepálu nebo Číny. K celotáborové hře jsme ladili i jídelníček – díky čemuž jsme měli možnost vyzkoušet obrovskou spoustu pro nás nezvyklých pokrmů. Brazilskou feijoadu, africké bramborové placky, čočkový dhál, rýži na milion způsobů nebo korejské kimchi. 

Kromě cestování po světě v rámci celotáborové hry jsme stíhali i spoustu dalších aktivit. Dopoledne většinou trávily pracemi nezbytnými pro zajištění chodu tábora. Obstarávání dřeva do kuchyně do kamen, připravování dřeva na táboráky, nebo dopravování pitné vody na tábořiště. Odpoledne a večery byly vyhrazeny zábavě. Drhali a navlékali jsme náramky z bavlnek a korálků, vyráběli lapače snů a motali turbánky k našim skautským krojům, užívali si táborových ohňů, zpívání s kytarami, pozorování hvězd a spaní pod širákem, Sasanky a Fialky si zažily dobrodružství při výsadku, a dokonce jsme ubránili tábor před přepadem, který se na nás vypravil z 1. oddílu. 

Celé dva týdny se nesly ve znamení slunečného počasí, zábavy a hlavně radosti z toho, že máme možnost se téměř po roce opět všechny společně vidět naživo. I letos se tedy tábor vydařil a všechny se již těšíme na příští léto.

Více fotek z tábora naleznete v naší fotogalerii.

Vyberte na jaké příspěvky chcete dostávat upozornění (vybírejte jednu možnost):
Souhlas s poskytnutím osobních údajů (GDPR) *