Rubriky
Kronika

Ohlédnutí za oddílovou výpravou 7. dívčího oddílu Šalvěj do Rokycan (11. – 13. 3. 2022)

S prvními březnovými slunečními paprsky se holky ze 7. oddílu Šalvěj vypravily na tradiční oddílovou výpravu. Našim původním cílem měl být Tábor, ale nakonec jsme vybraly pro oddílovou výpravu o něco vzdálenější místo. Místem výpravy se tak stal skautský srub v Rokycanech, sídlící stylově v ulici Skautská.

První večer jsme využily k tomu, abychom si prohlédly útočiště a zabydlely se. Navzdory snahám vytopit srub a jednotlivé klubovny, ve kterých jsme měly rozložené spaní jak jen to bylo možné, byla první noc kvůli zimě pro některé krušnější. Ale protože na všem se má hledat něco pozitivního, nutno dodat, že o to lépe a jednodušeji se ráno ze spacáků vstávalo na zahřívací rozcvičku.

Sobotu jsme strávily na výletě, jehož cílem bylo toulání se po okolí Rokycan. Putování nám zpříjemňovaly drobné hry a aktivity na cestu.

Na večer si pro nás Fialky připravily Olympiádu Kryštůfka Robina. Ve skupinkách pojmenovaných po některé ze stěžejních postav příběhů o Medvídkovi Pú jsme se utkávaly v nejrůznějších disciplínách, které odhalily spoustu zajímavého. Zjistily jsme, kdo má největší talent na stavění vysokých věží ze špejlí a marshmallows, kdo zbožňuje kyselé zelí, k pojídání čehokoliv z talíře nepotřebuje ruce, nebo kdo velmi nerad prohrává. Soutěží a drobných klání bylo tolik, že jsme za večer nestihly ani všechny, které si pro nás Fialky nachystaly.

Nedělní dopoledne bylo vyhrazeno poznávání části Rokycan. Pomocí hry jsme se přesunuly do roku 1945, a v ulicích města se pouze s pomocí mapy a důmyslných otázek pokoušely odhalit skrývající se členy zpravodajské brigády, kteří jednotlivým skupinám pomáhali zajistit druhou část šifrovaného vzkazu, a doručit jej na příslušná místa. Škoda jen, že na hru nebylo více času.

Po obědě následoval zběsilý úklid srubu, a poté nezapomenutelná cesta zpět do Benešova. 

Více fotek naleznete v naší fotogalerii.

Vyberte na jaké příspěvky chcete dostávat upozornění (vybírejte jednu možnost):
Souhlas s poskytnutím osobních údajů (GDPR) *