Rubriky
Kronika

Podzimní výprava benešovských skautů a skautek do Přelouče

Po covidové pauze se o podzimních prázdninách skauti a skautky ze střediska Fr. Konáše znovu tradičně vypravili na podzimní výpravu, tentokrát do Přelouče. Poprvé se na výpravu připojili i skauti a skautky z našeho benjamínka mezi benešovskými oddíly, 4. skautského oddílu v Sázavě.

V těchto dnech plných výletů se přes padesát účastníků podívalo po krásách Pardubického kraje. Mezi aktivity, které zažili, patřilo pozorování ptačí populace dalekohledem z Musílkovy pozorovatelny v rámci výletu do Národní přírodní rezervace Bohdanečský rybník. Dále se vypravili podzimní krajinou k Malému a Velkému Písníku, rybníkům u Lohenic, nebo směrem na Kladruby nad Labem k národnímu hřebčínu. I přes zavřenou vyhlídkovou věž cesta stála za to. Už jen díky přátelským rybářům při výlovu rybníka, jež nám vesele nabízeli vánoční kapry.

Kromě výletů si skauti i skautky užili pestrý program koncipovaný hlavně pro práci v týmu, aby se děti naučily spolupracovat i mimo svou družinu či blízké kamarády. Za zmínku stojí povedená noční hra po městě se šiframi a zábavnými úkoly, nebo například nacvičování taneční sestavy se strašidelnými motivy, a na to navazující velká halloweenská párty plná pestrých kostýmů od bílé paní po pytel brambor. 

Nutno podotknout, že za programem stáli hlavně rádci z řad našich mladších vedoucích, kteří se organizování podobně velkých akcí teprve učí, a i tak vše zvládli bravurně.

Napsala: Andy

Více fotografií (převážně od Ajdama) naleznete v naší fotogalerii.

Vyberte na jaké příspěvky chcete dostávat upozornění (vybírejte jednu možnost):
Souhlas s poskytnutím osobních údajů (GDPR) *