Rubriky
Kronika

Podzimní výprava – Vrchlabí

24. 10. 2008 – 28. 10. 2008

Podzim a čas na naší dvoj oddílovou (1. a 7.) výpravu. Již už tradiční podzimní termín a naše oddíly zavítaly do severních Čech a to do „ Brány Krkonoš“ jak je jinak nazýváno Vrchlabí.

Po namáhavé cestě po třech přestupech a v rekordním počtu 27 kusů jsme dorazili do skautské klubovny, kde bylo naše výchozí místo pro všechny naplánované podniky na nadcházející čtyři dni.

Den první: Ráno začalo balení osobních zavazadel na jednodenní vycházku a přesun na autobusové nádraží ve Vrchlabí odkud dále do Špindlerova Mlýna, čož byl náš výchozí bod vycházky do kopců a hor k prameni Labe. Cesta byla stále do kopce, ale její náročnost postupně zvládají i ti nejmenší vlčata, že jo Marku! Dobrý pocit ze zdolání našeho cíle, pramene, ještě umocníme obědem v podobě paštiky a chleba a pomalu se vydáváme přes Mísečky zpět do Špindlerova Mlýna odkud opět autobusem zpět do Vrchlabí. První výprava dopadla úspěšně, výkon 17 km sedmiletých vlčat a světlušek je obdivuhodný.

Den druhý: Po úspěšném prvním dni jsme se rozhodli podniknout druhou odvážnou cestu a to cíl 1602 m n/m. – Sněžka. Ráno nás čekala cesta opět na autobusové nádraží odkud jsme tentokrát vyráželi směr Pec pod Sněžkou. Tady se naše cesty dělily. Skauti – Rysové ( Jezevec, Šůgr, Skokan, Vojín, Reuters a Kryštof) vyrazili pěšky podle říčky Úpy pěšky přímo nahoru. Zbytek skupiny čekalo na lanovou dráhu, kterou se vyvezl na Růžovou horu po jejímž hřebeni dále pokračovali na místo srazu na Sněžku. Velká výzva byla před pěší skupinou, která se zařekla, že na vrcholu bude dřív než lanovkáři. Díky velké frontě se to nakonec podařilo, pěší dorazila asi o 10 minut dříve. Po povinných fotografiích na vrcholu jsme se vydali na společný sestup přes Luční boudu, který měl konec až ve Špindlerově mlýně. Počasí nám přálo i druhý den a proto ač unaveni jsme byli všichni spokojeni.

Den třetí: Opakem předchozích dnů byl tento. Celodenní déšť nám nedal nevybranou než zvolit tento den odpočinkovým. Nejen stolními hrami a dalšími aktivitami jsme vyplnili celý den, který měl sloužit ke koncentraci sil na další vycházky.

Den čtvrtý: Déšť neustával a proto jsme změnili naší vycházku po přírodě na připravenou mokrou variantu a to program po městě Vrchlabí a jeho poznávání. Navštívili jsme místní přírodovědné museum Krkonošska, kde nás čekala prohlídka a chodbách věnovaná historii kraje a jako druhá část expozice věnovaná přírodě tohoto kraje. Na závěr proběhla velká poznávací hra po Vrchlabí. Večer už nás čekala poslední aktivita a to pyžamová párty, která byla závěrečnou tečkou za touto tradiční podzimní výpravou.

Ráno už nás čekalo jen balení všech věcí a dání klubovny do původního stavu a poslední výprava na nádraží na vlak a cestu domů.

Jezevec

Vyberte na jaké příspěvky chcete dostávat upozornění (vybírejte jednu možnost):
Souhlas s poskytnutím osobních údajů (GDPR) *