Rubriky
Kronika

Rokem skokem, aneb letní tábor 7. dívčího oddílu na Čengrovce

Jako tradičně se i letos v červenci konal skautský tábor dívek z benešovského 7. oddílu. Přes čtyřicet skautek různého věku se sešlo na Čengrovce, aby spolu zažily dva týdny plné zážitků, radosti a v rámci tématu letošního tábora si odnesly i mnoho nových dovedností.

Skautské vedoucí si pro děti připravily zajímavý rámec. Letos účastnice za čtrnáct dní prožili celý český rok plný tradic a svátků, z nichž některé se dnes už téměř neslaví. Mohly si tak například vyzkoušet tvoření Morany, pálení čarodějnic, či si ustrojily vlastní svatomartinskou hostinu. Na závěr nechybělo ani posezení u vánoční večeře, rozdávání dárků a oslava Nového roku.

Kromě hlavního programu zaměřeného hlavně na spolupráci, hraní a dovednosti, vedoucí uspořádaly i mimořádný volitelný program. V šesti blocích rozložených do celého tábora se tak mohly děti zapsat na aktivity od vedoucích, které jim chtěly předat něco ze svých skautských i jiných užitečných dovedností. Děti si tak vyzkoušely vytvořit vlastní pec a upéct v ní placky, signalizování, tvoření náramků z paracordu, či s jednou z organizátorek nacvičily krátký muzikál na téma života Roberta Baden-Powella – zakladatele skautingu ve světě.

V rámci krize na Ukrajině celé skautské hnutí v České republice vypomáhá uprchlíkům žijícím na našem území. Spousta dětí z Ukrajiny se účastnilo skautských letních táborů v různých koutech České Republiky. I my jednu novou členku, Sofii, začlenily mezi družinku světlušek Sněženek. Na našem táboře si dokonce si zkusila několik výzev z Tří kapek rosy (výzvy pro světlušky ověřující jejich schopnosti a dovednosti v praxi).

Jako každý rok se uskutečnil i tradiční slib skautek a světlušek. Letos jsme převedly do další skautské etapy celkem dvacet jedna slibujících skautek a světlušek.

Letní tábor je za námi a my doufáme, že další tábor bude stejně dobrý, ne-li lepší, jak ten letošní. Daří se nám přivádět stále nové mladší členy do věku vedení, kteří jsou s námi ochotní zůstat. I díky nim byl letos program tak pestrý a zajímavý.

Fotografie z tábora naleznete v naší fotogalerii.

Napsala: Andy Tomková

Vyberte na jaké příspěvky chcete dostávat upozornění (vybírejte jednu možnost):
Souhlas s poskytnutím osobních údajů (GDPR) *