Rubriky
Kronika

Ufobalový turnaj ve Voticích

Po koronavirové odmlce se letos o prvním říjnovém víkendu opět uskutečnil okresní skautský ufobalový turnaj, který jsme rozhodně nemohli ponechat bez povšimnutí. Společně s ostatními účastníky turnaje, skauty a skautkami z celého okresu, jsme se sešli u skautské klubovny ve Voticích, abychom společně odstartovali ročník této jedné z našich nejoblíbenějších podzimních akcí. Jedná se především o setkání, jehož cílem je poznat ostatní skauty a skautky i mimo vlastní skautský oddíl, čemuž nahrávala do karet i skutečnost, že letos bylo možné ve Voticích u klubovny přespávat již od pátku, a večer se sejít u táborového ohně s kytarami. Dalším z cílů je užít si zábavu a potěšení z fair play, a v neposlední řadě také poměřit síly mezi týmy v této netradiční sportovní disciplíně. 

Ufobal je sportovní kolektivní hra pro dva týmy, jejíž pravidla vycházejí z házené. Hraje se však s plochým létajícím talířem (frisbee, neboli ufo). Hrací pole, ve kterém se pohybují 4 hráči a jeden brankář, je rozděleno na 2 části. Účelem celé hry je vhodit létající talíř do soupeřovy branky a zajistit tak svému družstvu vítězství.

V kategoriích mladších (účastníci do 5. třídy) a starších (účastníci od 5. do 9. třídy) jsme vyslali „do boje“ celkem 4 týmy, přičemž roveři a rangers (středoškoláci a starší) měli možnost zahrát si také, a to v náhodně nalosovaných týmech napříč různými skautskými středisky. A i když jsme si letos putovní pohár z turnaje nepřivezli ani v jedné kategorii, neklesáme na mysli a těšíme se na další ufobalové klání.

Více fotografií z turnaje naleznete v naší fotogalerii na webu.

close
Souhlas s poskytnutím osobních údajů (GDPR) *