Rubriky
Kronika

V Benešově straší, aneb ohlédnutí za jubilejním XV. ročníkem závodu

Po odmlce způsobené epidemií koronaviru, kvůli které se XIV. ročník tohoto již tradičního závodu pořádaného skauty a skautkami ze střediska Fr. Konáše Benešov kompletně přesunul do online prostoru, se strašidla po dvou letech opět vrátila do benešovských ulic v plné parádě. A zájem o ně byl ohromující! Ve 105 družstvech se do závodu zaregistrovalo celkem 343 účastníků – jak skautů a skautek, tak zájemců z řad veřejnosti. 

Čím se letošní ročník od těch předchozích lišil? Kvůli aktuálně platným opatřením jsme museli kompletně přeskupit zázemí tak, abychom byli schopní kontrolovat podmínky bezinfekčnosti. Zároveň se větší část akce odehrávala pod širým nebem, nikoliv přímo v prostorách základní školy na Karlově, která nám v posledních letech poskytuje útočiště. Na závěr listopadu nezvykle vysoké teploty nám však hrály do karet, a tak tím závodníci ani organizátoři závodu nijak netrpěli. A v neposlední řadě také jedenáctým strašidlem umístěným na trase závodu. 

Standardně po startu registrované skupinky nadšenců obdrží balíček deseti zašifrovaných názvů ulic Benešova. Pokud šifru vyřeší, v příslušné ulici naleznou strašidlo, kterému předají kód, a od kterého výměnou za kód získají body. Na celý závod mají 90 minut. Čím více bodů od strašidel závodníci získají a čím dříve se objeví zpět v cíli, tím větší šanci na vítězství, za které je v cíli díky sponzorům čekají společenské hry nebo něco sladkého na zub, mají. Letos však na trase závodu na ty nejrychlejší týmy, které předtím nalezly všech deset strašidel, jako překvapení čekalo ještě bonusové strašidlo navíc. 

Jako každoročně se po závodu oceňovali jak závodníci, tak i strašidla a jejich kostýmy. Účastníci si mohli na vlastní oči v závěru prohlédnout i ta, která se jim nepodařilo najít během závodu, vybrat si svého favorita a dát mu hlas. Titul Miss Huhula 2021 tak s obrovským náskokem oproti ostatním vybojovali Černobylští likvidátoři. Podrobné výsledky závodu naleznete na webu https://vbenesovestrasi.junakbenesov.cz/.

Letošní vítězové Miss Huhula – Černobylští likvidátoři.

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem závodníkům, že nám i závodu, navzdory ztíženým podmínkám, zachovali přízeň a pravidelně se na něj vrací. Zároveň bychom rádi poděkovali i všem partnerům, obzvlášť městu Benešov, za podporu, bez které by se akce nemohla uskutečnit. A doufáme, že se všichni zase společně shledáme  v sobotu 19. listopadu 2022 na dalším ročníku závodu V Benešově straší.

Vyberte na jaké příspěvky chcete dostávat upozornění (vybírejte jednu možnost):
Souhlas s poskytnutím osobních údajů (GDPR) *