Rubriky
Kronika

Podzimní výprava benešovských skautů a skautek do Olomouce

Benešovské skauty a skautky podzimní prázdniny letos zanesly do daleké Olomouce a jejího okolí na tradiční podzimní výpravu.

Na výpravu se vyráželo ve středu 26. 10. 2022 ráno ve dvou skupinách. I přesto, že ke Skautskému domu, kde byli ubytováni, skauti dorazili až odpoledne, měli šanci si prohlédnout město při plnění všelijakých úkolů v rámci venkovní hry po týmech. V duchu her se nesl i večer, kdy si zahráli hry seznamovací i na schovávanou.

Náplní čtvrtka byl pěší výlet, který započal jízdou vlakem z Olomouce do Střeně. Jeho cílem byl Sluňákov, centrum ekologických aktivit, kde se nachází fascinující galerie přírody. Po návratu zpět do Olomouce proběhl veselý večerní program.

Asi největší úspěch sklidila páteční návštěva olomoucké zoologické zahrady a blízké baziliky Navštívení Panny Marie na Svatém Kopečku. Návštěva zoo nebyla jen tak ledajaká. Děti dostaly na vyplnění pracovní list, který je celou zahradou provedl, od pavilonu plazů až po výběh makaků.

Tento zážitky naplněný den byl zakončen akční hrou, jejímž cílem bylo sundávání ponožek. Následován byl vyznáváním lásky za pomocí tří náhodných slov a poté zpívací bitvou, při níž musely týmy oprášit znalosti vánočních koled i pohádkových písniček.

V sobotu skautští výletníci zavítali do historie, a to návštěvou do jedné z mnoha olomouckých pevností – Fortu XVII Křelov. Po pevnosti byli provedeni milou paní, která měla ve fortu malý tkalcovský podnik. Po zajímavé prohlídce byl čas na chvilku odpočinku v restauraci přímo uvnitř pevnosti a pak se vyrazilo autobusem zpět do Olomouce.

Na podzimní výpravě se každoročně koná finální párty, která skauty neminula ani letos. Letošním tématem byli filmoví padouchové, proto byl sobotní večer naplněn kromě hudby i triky a naschvály, které na sebe páchaly týmy těch největších záporáků.

V neděli už nemohlo čekat nic jiného než úklid klubovny a odjezd domů. Před obědem a odchodem na nádraží si stihli účastníci ještě zahrát variaci na lodě a zhlédnout film. Zpět do Benešova se pak vyrazilo odpoledne.

Domů se skauti úspěšně vrátili ve večerních hodinách, sice unaveni, ale plni zážitků. Kdo ví, kam se na podzim podívají příští rok.

Napsal: Jára

Vyberte na jaké příspěvky chcete dostávat upozornění (vybírejte jednu možnost):
Souhlas s poskytnutím osobních údajů (GDPR) *