Rubriky
Aktuality

Vybavení na výpravy Červená šestka

Vzhledem k blížící se víkendové výpravě na srub na Čengrovce a dalším akcím, které budeme pořádat, pokusili jsme se vypsat výčet věcí, které kluci budou do budoucna potřebovat.

  • Krosna – volte tak, aby ji kluci byli schopni po naplnění nést. Doporučuje objem 40 – 45 l. Z levnějších značek se nám osvěčily krosny Loap. Z ostatních značek Deuter, Lowe Alpine, Karrimor nebo Hannah. Pozor na levné batohy Husky. Firma má dobré stany, ale batohy moc dlouho nevydrží.
  • Spacák – Děti rostou, což je obtížné. Každopádně je potřeba vybrat takový, aby nebyl moc velký a ani moc malý. Do malého se stěží vejdou a nemají takové pohodlí. U velkého je riziko, že ho nedokáží při své velikosti vyhřát. Další variantou je spacák, který se dá sdrhnout a štelovat jeho velikost. Během období co kluci budou docházet do vlčat (cca do 5. třídy) nebudou spát v žádných chladných extrémech. Vždy budeme spát v nějaké chatě nebo v teplejším počasí. Orientujte se podle tábora, kdy je teplo, ale teplota k ránu u vody může klesnout i k nule. Myslím že extrém -5°C bohatě stačí. Z běžných dostupných jsou dobré Boll a Husky. Mezi dražšími potom Sir Joseph nebo Warmpeace. Každopádně bych pro děti navrhoval duté vlákno (lepší údržba).
  • Karimatka – nejlepší je pěnová. Sice hůře skladnější, ale dobře ochrání od chladu od země. Alumatka je sice skladná, ale její funkčnost je pochybná. Měl jsem ji a spokojený jsem nebyl.
  • Obuv je základ. Vyšší, kotníkové, šněrovací boty. Dobré na pohyb v přírodě, a aby alespoň trochu zvládly vlhko. Boty je potřeba před akcí prošlápnout. Úplně nové boty brát na výpravu není dobré, děti si při chůzi odřou nohy, což je ovlivní na zbytek celé akce.
  • Oblečení – záleží jak jste zvyklí. Někomu sedí funkční outdoorové, někdo má raději zelené nebo maskáčové (styl army). Oboje má své. Toto rozhodnutí necháme na vás, kluky znáte a víte na co jsou zvyklí. Starší kluky učím, aby se snažili co nejvíce splynout s okolní přírodou. Nejen na maskovací hry, ale i pro pozorování zvěře.

V tomto výčtu jsme se snažili vypsat věci, u kterých by mohlo dojít k pochybnostem. Pokud byste i tak měli nějaké nejasnosti, neváhejte se na nás obrátit prostřednictvím e-mailu, rádi vám poradíme a další věci osvětlíme.

Vyberte na jaké příspěvky chcete dostávat upozornění (vybírejte jednu možnost):
Souhlas s poskytnutím osobních údajů (GDPR) *