Rubriky
Kronika

Podzimní výprava Rysů

9. 11. 2007 – 11. 11. 2007

Akce jen pro drsné povahy, které se dokáží poprat sami se sebou a pomoct druhým.

Po měsíčních přípravách a nácvicích se nám přiblížil nám dlouho očekávaný termín 9.11.2007 a sraz v 16:00 na benešovském nádraží. Všichni jsme očekávali že to nebude jednoduché, ale to co na nás přichystalo počasí nám všem bylo velkou zkušeností.

V pátek za pěkného podzimního večera jsme vyrazili vlakem směr Senohraby, kde byl start naší poutě po starých středověkých tvrzích. Už za tmy jsme dorazili na místo prvního přespání asi 1,5 km za městem v lesích, kde jsme rozdělali oheň postavili, celtové přístřešky a navečeřeli se. Teplota se pohybovala přibližně kolem 2-3°C takže boj o místo u ohně byl pochopitelný.

Ráno nás probudil zprvu sníh a teplota kolem 0, která stoupla, ale začalo pršet. Za vydatného celodenního pršenmí jsme pochodovali po naší trase přes zlenické tvrze do Čtyřkol a po druhé straně Sázavy na další místo přespání a to na zřícenině Stará Dubá. Déšť stále neustával, tak začal shon po dřevě, ze kterého se dá rozdělat oheň. Nakonec vše vyřešila březová kůra takže vypuklo vaření a velké sušení. Po těžkém a namáhavém dni jsme všichni kolem deváté hodiny vypravili pod přistřešky netušíc co nás čeká. Teplota klesla asi na -3°C a mokré celty zmrzly na plech.

Nedělní ráno do kterého jsme se probudili vyplnilo vešké pranostiky o sv. Martinovi, na celtách 3 cm sněhu teplota -2°C a padá a padá. Morálka družiny ve velké pohodě, koulovačka, ale jen do té doby, kdy se sněžení proměnilo v nekonečný liják, kterému jsme se už neubránili a myšlenku o tom že skaut je nepromokavý jsme nepotvrdili. Těžší o pár kil mokrými věcmi jsme se vydali vstříc poslední cestě a to do Hvězdonic na vlak domů kam se těšil asi každý. Nic méně když se daří tak se daří vlak nám o 3 minuty ujel tak jsme byli nuceni strávit hodinu a čtvrt v místní restauraci, kde mimo účtů za čaj a polévku po nás zbyla pěkná potopa.

Akce, kterou lze nazvat přežít skončila úspěšně.

Ztráty – 0 %
Mokré věci – 95 %
Nálada – občas shodná s teplotou vzduchu, ale nakonec dobrá.

Jezevec

Vyberte na jaké příspěvky chcete dostávat upozornění (vybírejte jednu možnost):
Souhlas s poskytnutím osobních údajů (GDPR) *