Rubriky
Kronika

Prahou plnou strašidel 2007

13. 1. 2007

13.1. 2007 se v Praze na Malém městě uskutečnil již XXIV. ročník závodu Prahou plnou strašidel. Jako i v minulých letech se do temných a spletitých uliček vrhlo i několik hlídek z našeho oddílu. S odvahou a nadšením zdolávali skautky, skauti ba i světlušky nástrahy v podobě složitých šifer, nečitelných map a neznámých pražských zákoutí. Snad každá z hlídek se alespoň na chvíli ztratila a marně pátrala po strašidle na místě, kde by mělo zaručeně být (a nebylo). Některým se při tom pravda podařilo narazit na strašidlo zcela jiné, takže radost střídala zklamání.

U některých hlídek tomu ale bylo naopak. Naše hrdinná Káňata se štvala ztemnělými uličkami a sbírala ve velkém body tam, kde jiní troškařili, ale vše marně. Několik neopatrných odboček, chvilková ztráta orientace a nakonec obrovské zklamání, když překročily časový limit a tudíž byly diskvalifikovány.

A takových malých dramat se ten večer odehrálo nespočet. Tak třeba Alička s Hříbečkem byly nedopatřením zařazeny do nejstarší kategorie. Ke cti jim slouží, že i přes neúměrně složité šifry se nevzdaly a s chutí bojovaly až do poslední chvíle. Reuters se zase dostavil na start závodu se zásobou vody v koleni což chlapecké hlídce ubralo něco z jejich obvyklé bleskové rychlosti. No a jedna z ještěrčích hlídek také bohužel neuhlídala časový limit a proto se ani jejich skvělý výsledek nezapočítal. Pro nás vedoucí bylo ale popravdě řečeno stejně nejdůležitější, že jsme se v cíli sešli v plném počtu a zdraví.

I přes všechna tato protivenství užili jsme si myslím všichni to odpoledne v Praze skvěle. Počasí bylo shovívavě teplé, v cíli se rozdával teplý čaj a sušenka a viděli jsme i kousek obvyklé večerní show žonglérů, rytířů a kdovíčeho ještě. Kdo tam nebyl, prohloupil a po přečtení těchto řádků již jistě pilně trénuje šifrování, aby byl v lednu 2008 připravený na další Strašidla! Chcete-li si prohlédnout výsledkové listiny, fotky a komentáře k závodu navštivte stránky www.strasidla.net.

Sluníčko

Vyberte na jaké příspěvky chcete dostávat upozornění (vybírejte jednu možnost):
Souhlas s poskytnutím osobních údajů (GDPR) *