Rubriky
Kronika

Téměř 450 závodníků hledalo strašidla v ulicích Benešova

Jako již po několikáté se na konci listopadu, letos konkrétně 23., sešli skauti i veřejnost na ZŠ Karlov, kde má závod V Benešově straší svou základnu. Všechny týmy se zaregistrovaly, a i přes rekordní počet účastníků vše proběhlo bez problémů a začalo se téměř na čas.

Minutu po čtvrté hodině startovalo první družstvo z každé kategorie – světlušky a vlčata s doprovodem, světlušky a vlčata bez doprovodu, skauti a skautky, veřejnost děti a veřejnost dospělí. Každá hlídka měla za úkol v časovém limitu 90 minut z 10 šifer rozluštit ulice, kde se ukrývají strašidla, najít je a vrátit se zase zpátky na Karlov. Během své cesty mohly potkat Noční můru, Lesní přízrak, Pana Dýni, Morového Doktora, Gondoliéry přes řeku Sfinx, Krále popu na posmrtném turné, Služebnice závisti, Soudného anděla, Lovkyni napadenou divokou zvěří nebo třeba Otrávenou Sněhurku.

Po návratu všech 125 týmů se mohli závodníci ohřát teplým čajem, zaplnit si žaludky párkem, v našem podání strašpárkem, nebo nechat odpočinout končetinám u filmu Hotel Transylvánie 3. Také byly po areálu vystavené fotky z minulých ročníků a hrály písničky se strašidelnou tématikou, na které se účastníci pomalu pohupovali.

Když už všichni účastníci doběhli a odpočinuli si, vrátila se i všechna strašidla a hlasovalo se o nejlepší kostým. Také díky svým světélkujícím křídlům vyhrála Noční můra, která se může do příštího roku pyšnit putovním pohárem Miss Huhula. Nakonec už zbývalo jen vyhlásit vítěze z řad závodníků. Tři nejlépe umístěné týmy v každé kategorii dostaly společenské hry, knihy, sladké dobroty a ti nejlepší dort. Letos jsme jako skautské středisko Fr. Konáše Benešov organizovali už 13. ročník závodu V Benešově straší a jsme moc rádi, že se závodníkům stále líbí a vrací se. Chtěli bychom všem poděkovat za jejich vervu a odhodlání, které v jejich očích vidíme od startu až do cíle. Zároveň děkujeme i všem partnerům, obzvlášť městu Benešov, za podporu, bez které by se akce nemohla konat. Těšíme se příští rok 21. listopadu 2020!

Jožin

Více fotografií ze závodu naleznete v naší fotogalerii.

close