Rubriky
Kronika

Ufobalový turnaj ve Zbořeném Kostelci

Každý rok na podzim se tradičně koná skautský turnaj v ufobalu. Letos jeho termín připadl na sobotu 1. 10. 2022, a tak se ten den čtyřicetičlenná výprava světlušek, vlčat, skautek a skautů z Benešova vydala do Zbořeného Kostelce poměřit své síly v této sportovní disciplíně s ostatními skauty a skautkami z okresu.

Ufobal je sportovní kolektivní hra pro dva týmy, jejíž pravidla vycházejí z házené. Hraje se však s plochým létajícím talířem (frisbee, neboli ufo), případně v kategorii vlčat a světlušek s ringem, což je měkčený gumový kruh. Hrací pole, ve kterém se pohybují 4 hráči a jeden brankář, je rozděleno na 2 části. Účelem celé hry je vhodit létající talíř do soupeřovy branky a zajistit tak svému družstvu vítězství.

Protože se jednalo o akci pro celý okres, závodníci z Benešova se mohli potkat se skauty a skautkami z Vrchotových Janovic, Kamenice, Neveklova, Votic a hostujícího Týnce nad Sázavou. Zápasy probíhaly ve třech kategoriích, a to: vlčata a světlušky (skauti a skautky do 11 let), skauti a skautky, a roveři a rangers (skautští dorostenci a dospělí vedoucí).

I když dopoledne počasí ufobalovému klání nepřálo a pršelo, závodníci se tím nenechali odradit a hráli dál. Benešovští tak obsadili v kategorii vlčat a světlušek krásné 1., 2., 4. a 8. místo. V kategorii skautů a skautek pak 2. a 6. místo.

Fotografie z turnaje lze najít ve fotogalerii na webu skautů a skautek z Týnce.

Napsala: Chajda

Vyberte na jaké příspěvky chcete dostávat upozornění (vybírejte jednu možnost):
Souhlas s poskytnutím osobních údajů (GDPR) *